ANTETLİ

Klasik bir antetli kağıtta, kağıdın üst kısmında firmanın logosu ve ismi bulunduğu gibi alt kısım da ise firmanın adresi ve diğer iletişim bilgileri yer alır. Firmalar antetli kağıtları genellikle resmi yazışmalarda kullanırlar. Firmanın logosu, ismi ve iletişim bilgilerinin kağıt üzerinde basılı olması hem iletişimde kolaylık sağlar hemde firmanızın daha prestiji görünmesini sağlar.

Klasik bir antetli kağıtta, kağıdın üst kısmında firmanın logosu ve ismi bulunduğu gibi alt kısım da ise firmanın adresi ve diğer iletişim bilgileri yer alır. Firmalar antetli kağıtları genellikle resmi yazışmalarda kullanırlar. Firmanın logosu, ismi ve iletişim bilgilerinin kağıt üzerinde basılı olması hem iletişimde kolaylık sağlar hemde firmanızın daha prestiji görünmesini sağlar. Ayrıca önemli yazışmalarınızda antetli kağıt kullanılması yazışmayı gerçekleştirdiğiniz firmaya değer verdiğinizi ve önemsediğinizi hissettirir.

Antatli kağıt basımında farklı kağıt türleri kullanılabilir fakat seçilen kağıdın kaliteli bir kağıt olması firmanın prestiji açısından etkili olmakladır. Kağıt gramajlarıda 80 ile 90 gr arasında değişiklik göstermektedir. Antetli kağıt basımında özellikle fiyatı etkileyen bir diğer unsur ise renklerdir, Antetli kağıtta kullanılan renkler 3 renge kadar farklı fiyatlar verilirken 4 renk ve daha fazlası olduğunda fiyatlar da bu oranda artacaktır. 

Antetli kağıtlara istenildiğinde farklı özelliklerde katılabilimektedir. özel kesim, laklı, gofre ,varak yaldız gibi.